Şüphesiz Antalya, hem Türkiye’nin hem de dünyanın en sevilen şehirlerinden birisi olmuştur. Bunda en büyük pay turizm çeşitliliğinin çok fazla olmasıdır. Her yıl on milyondan fazla turistin gelmesi turizm sektörü açısından sürekli hareketlilik anlamına gelmektedir. İl sınırları içerisinde 500’den fazla beş yıldızlı otel, üç ve dört yıldızlı 100’lerce otelin olması ve ayrıca 255 noktadan doğrudan hava ulaşım kolaylığı Antalya’yı daha da cazip bir hale getirmektedir. Bu da Antalya’yı turizmin başkenti yapmaktadır.

Sadece turizm alanında değil ayrıca tarım alanında da Antalya ülke bazında çok önemli bir yere sahiptir. Bitkisel üretimde birinci sıradadır. Cam sera alanlarının da % 82’si Antalya’da yer almaktadır. Bu durum Antalya’yı tarımın başkenti de yapmıştır.

Hem turizm, hem de tarımsal anlamda iki bayrağı da elinde bulunduran Antalya, bu iki sektörü sürdürülebilir ve rekabetçi yapabilmek için enerjiye ucuz ve verimli yollardan ulaşmak zorundadır.

İşte tam bu noktada, Anfaş Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi olarak Antalya’yı Enerji Fuarı başkenti yapmak için yola çıktık. Bireysel ve kurumsal tüketicileri enerji sektörünün önde gelen paydaşlarıyla bir araya getirmek istedik. Enerji üretimi ve verimliliğini sadece bölgesel olarak değil ulusal ve uluslararası olarakta ele aldık ve Antalya Enerex Enerji Verimliliği ve Dönüşümü fuarını organize ettik.

Sosyal medyada bizi takip edin!

enerex-instagram enerex-linkedin anfas-food-product-youtube

  E-Bülten Üyeliği